Odlikovanja in priznanja
Rudolf Maister je v svoji vojaški karieri po evidenci iz leta 1918 v Avstro-Ogrski pridobil naslednja odlikovanja:
- bronasto vojaško zaslužno medaljo na vojnem traku (nem. Bronzene – Militärverdienstmedaille am Bande der Militärverdienstkreuzes);
- zlato spominsko medaljo ob cesarjevem jubileju 1898 (nem. Goldene Jubiläunserinnerungsmedaille 1898);
- jubilejni križec 1908 (nem. Militärjubilänskreuz 1908).
V Kraljevini SHS, poznejši Kraljevini Jugoslaviji, je pridobil:
- red belega orla z meči tretje stopnje (srb. Orden Belog Orla sa mačevima trečeg reda);
- vojni križec Češkoslovaške republike; o tem je 19. januarja 1921 poročal časopis Jutro;
- red svetega Save prve stopnje (srb. Orden svetog Save prvog reda) je prejel 1. decembra 1933 kot častni adjutant, divizijski general v pokoju.
Priznanja
Rudolf Maister je bil častni meščan številnih krajev in mest, v katerih je živel ali bil z njimi povezan: Frama pri Mariboru, 1919; Kamnika, 1924 – Maistrova dediščina – MMK; Maribora, 1933.
Spominske medalje
Spominska medalja Zveze borcev za severno mejo 1918–1968 – Maistrova dediščina – NMS, MNOM.
Spominska medalja Zveze borcev za severno mejo je bila izdelana ob 50-letnici bojev za severno mejo na Koroškem (1918–1968). Nosili so jo lahko slovenski prostovoljci, ki so po razpadu Avstro-Ogrske odšli branit ogroženo severno narodnostno mejo na Koroškem. Spomenico je oblikoval akademski slikar France Gorše. Pisarna odlikovanj v Beogradu in Socialistična zveza delovnega ljudstva v Ljubljani sta jo zavrnili, zato ni bila uvrščena v sistem jugoslovanskih državnih odlikovanj.
Na sprednji strani spomenice je portret generala Maistra v delnem profilu v desno. Ob desnem robu je signatura oblikovalca medalje akademskega kiparja Franceta Goršeta: FG. Ob robu averza se vije napis v latinici in cirilici: GENERAL RUDOLF MAISTER OSVOBODITELJ SEVERNE SLOVENSKE MEJE 1918. Na hrbtni strani je enostavna reliefna podoba SFR Jugoslavije ter napis v latinici in cirilici ob robu: JUGOSLAVIJA 1918 1968.